Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulunda Sıfır Atık Projesi Başlatıldı

Meslek Yüksekokulumuz ile Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü arasında Sıfır Atık Projesi kapsamında bir toplantı yapıldı. Meslek Yüksekokulumuz da yapılan toplantıda Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr.Öğr. Üyesi Mehmet ÖZALPER, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ÇED ve Çevre Hizmetleri Şube Müdürü Şehmus ÇEKİL ve Müdürlük yetkilileri ile SBMYO Müdür Yardımcıları Öğr. Gör. Abdullah DEMİR, Öğr. Gör. Ahmet DÜNDAR ve Yönetim Organizasyon Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Bengü ŞEKEROĞLU hazır bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 2017’de başlatılan Sıfır Atık Projesi hakkında bilgi paylaşımında bulunan toplantıda; söz konusu projenin israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, oluşan atık miktarının azaltılması, etkin toplama sisteminin kurulması, atıkların geri kazanılması konularını kapsayan bir atık önleme yaklaşımını ve hedefi olduğu dile getirildi. Toplantıda, paydaşlar olarak bundan sonraki aşamalarda yapılacak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Sıfır atık Projesi kapsamında, Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi ve Renkli Düşler Okul Öncesi Topluluğü Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Esra DEMİR’in katkılarıyla temin edilen geri dönüşüm kutuları SBMYO derslik ve ofis koridorlarına yerleştirilerek uygulamaya geçildi. kutular dönem sonuna kadar Meslek Yüksekokulumuzda kalacak.